Train Departuring at Chengdu

Print PDF

Train No.

Zug Nr.

Air-Conditioned

Klimaanlage

From – To

Ab- Bis

Dep.

Abfahrt

Arr.

Ankunft

Duration

Dauer

5604/5601

N

Cheng du - pu ji

7:45

21:12

13:27

5619

N

Cheng du South - pu xiong

7:58

18:28

10:30

K9458

N

Cheng du - guang yuan

7:59

13:29

5:30

D5102/D5101

Y

Cheng du - zhong qing north

8:00

10:10

2:10

K9506

Y

Cheng du - da zhou

8:10

13:39

5:29

1246/1247

N

Cheng du - ning bo

8:41

4:57

44:16

1273/1272

N

Cheng du - hang zhou

8:50

11:50

51:00

K9358/K9355

Y

Cheng du - zhong qing north

9:00

12:24

3:24

K853

N

Cheng du - kun ming

10:03

7:26

21:23

K390/K391

Y

Cheng du - fu zhou

10:16

5:01

42:45

K578/K579

Y

Cheng du - chang sha

10:33

6:49

20:16

D5104/D5103

Y

Cheng du - zhong qing north

10:48

12:47

1:59

K9468

Y

Cheng du - da zhou

11:06

15:40

4:34

D5106/D5105

Y

Cheng du - zhong qing north

11:32

13:31

1:59

K9352

N

Cheng du North - jiang you

11:32

14:12

2:40

T8

Y

Cheng du - Bei jing West

11:40

13:28

25:48

K9500

Y

Cheng du - nan chong

11:58

14:50

2:52

1048/1049

N

Cheng du - xi ning

12:10

12:24

24:14

K880

Y

Cheng du - xi an

12:30

5:33

17:03

K9362/K9359

Y

Cheng du - zhong qing north

12:48

16:34

3:46

K9444

Y

Cheng du - nan chong

12:58

16:39

3:41

K113

Y

Cheng du - kun ming

13:14

8:14

19:00

D5108/D5107

Y

Cheng du - zhong qing north

13:30

15:29

1:59

K788/K785

Y

Cheng du - nan chang

13:39

16:42

27:03

T248/T245

Y

Cheng du - wu chang

13:58

8:20

18:22

K9496/K9493

Y

Cheng du - wan zhou

14:30

22:23

7:53

2639

N

Cheng du - kun ming

14:43

14:21

23:38

K870

Y

Cheng du - zheng zhou

14:50

16:00

25:10

K9465/K9464

N

Cheng du - gui yang

15:03

10:28

19:25

1314/1311

N

Cheng du - tian jin

15:05

5:26

38:21

K856/K857

Y

Cheng du - lan zhou

15:29

11:58

20:29

K145

Y

Cheng du - kun ming

15:34

11:27

19:53

D5110/D5109

Y

Cheng du - zhong qing north

15:56

17:55

1:59

K9478

N

Cheng du - jiang you

16:00

19:22

3:22

1962

N

Cheng du - han kou

16:10

16:05

23:55

K652/K653

N

Cheng du - gui lin bei

16:25

17:31

25:06

K292/K289

Y

Cheng du - shang hai

16:40

5:08

36:28

D5112/D5111

Y

Cheng du - zhong qing north

16:48

18:56

2:08

1223/1222

N

Cheng du - guang zhou east

17:01

9:49

40:48

K9439

Y

Cheng du - pan zhi hua

17:26

8:12

14:46

K9508

Y

Cheng du - da zhou

17:42

22:49

5:07

K284/K281

Y

Cheng du - shang hai

17:46

10:18

40:32

K386/K387

Y

Cheng du - shen yang north

18:20

10:20

40:00

K206/K207

Y

Cheng du - qing dao

18:29

10:10

39:41

K9408/K9409

Y

Cheng du - gui yang

18:30

7:49

13:19

K452/K453

Y

Cheng du - wu lu mu qi

19:13

18:54

47:41

K9498

N

Cheng du - nan chong

19:17

22:48

3:31

K698/K695

Y

Cheng du - shang hai

19:42

9:20

37:38

K678/K675

Y

Cheng du - nan jing xi

19:50

6:20

34:30

D5114/D5113

Y

Cheng du - zhong qing north

19:54

21:53

1:59

1486

N

Cheng du - tai yuan

20:28

22:44

26:16

K588/K585

Y

Cheng du - shen zhen xi

20:30

7:39

35:09

K352/K353

Y

Cheng du - shang hai south

20:50

14:20

41:30

T22/T23

Y

Cheng du - la sa

20:59

15:54

42:55

K6

Y

Cheng du - xi an

21:20

12:10

14:50

K9481

Y

Cheng du South - xi chang south

21:30

8:25

10:55

K246/K247

Y

Cheng du - yang zhou

21:41

6:28

32:47

K424/K421

Y

Cheng du - ning bo

21:43

8:20

34:37

1364

Y

Cheng du - Bei jing West

22:00

5:49

31:49

K9492/K9489

N

Cheng du - wan zhou

22:35

9:04

10:29

T126/T127

Y

Cheng du - dong  dong

22:48

6:03

31:15

1718/1719

N

Cheng du - hu he hao te

22:50

13:23

38:33

K9445

N

Cheng du - yi bin

23:08

6:19

7:11

K139/K141/K144

Y

Cheng du - nan ning

0.9743

0.25

30:37

K194/K191

Y

Cheng du - guang zhou

23:36

4:57

29:21